• Awesome Image

İnsektisit

KARALFA 100 EC

100 g/L Alpha-cypermethrin

KARALFA 100 EC

 

Geniş etki spektrumlu

 

Karalfa 100 EC yüksek alkali özellik gösteren maddeler hariç, diğer insektisit ve fungisitle karışabilir.Islanabilir toz tipi ilaçlarla karıştırma mecburiyeti doğduğunda önce küçük bir karışım denemesinin yapılmasından sonra kullanılması tavsiye edilir.

 

TEKNİK BİLGİLER:

Etken Madde:100 g/L Alpha-cypermethrin

Grubu: 3A İnsektisit (Böcek İlacı)

Formulasyon:Emülsiyon Konsantre

Ambalaj:1 LT

 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ

Temas ve mide yolu ile etkili olduğundan uygulama yaparken iyi bir kaplama uygulama yapılmasına özen gösterilmelidir.

Elma içkurdu: Elma içkurdu’na karşı yapılacak uygulamalar tahmin ve erken uyarı sistemine göre yönlendirilmelidir. Elma içkurdu mücadelesinde hedef, her döle ait larva çıkışı süresince ağaçları ilaçlı bulundurarak yumurtadan çıkan larvaları meyve içine girmeden önce öldürmektir.

Elma ağkurdu: Bahçeyi temsil edecek 100 yaprak buketinde epidermis içine girmiş veya ağ örmüş 4 larva kümesi varsa uygulama yapılır.

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ

Karalfa 100 EC adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 3 A olarak sınıflandırılmış bir insektisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için Karalfa 100 EC’nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız.